Poznaj oferowane przez nas usługi w zakresie stomatologii.

Stomatologia zachowawcza

Ma na celu przede wszystkim zapobiegać chorobie próchnicowej zębów, czyli zajmuje się profilaktyką przeciw-próchnicową oraz skutecznym leczeniem zaatakowanych już próchnicą twardych tkanek zęba. Pozwala zachować jak najdłużej żywotność i naturalny wygląd zębów. W naszym gabinecie wypełnienia wykonujemy najnowocześniejszymi materiałami, które mają zapewnić Państwu bezpieczeństwo oraz sprostać wymaganiom estetycznym

Endodoncja

Leczenie endodontyczne jest wykonywane w naszym gabinecie bezboleśnie i pod kontrolą radiowizjografii (RTG), mikroskopu zabiegowego oraz endometru – urządzenia pozwalającego na precyzyjny pomiar długości roboczej kanału korzeniowego oraz powiększenie niezbędne do pracy nad systemem kanałowym. W diagnostyce skomplikowanej struktury kanałów pomaga także obrazowanie 3D ( CBCT endodontyczne PAPAYA), które możecie Państwo wykonać w naszym gabinecie. Dobrze przeleczony endodontycznie ząb może służyć Państwu przez bardzo długi czas.

W przypadku niezadowalających efektów z leczenia w innej placówce lub powracających problemów z przeleczonym zębem, wykonujemy również reendo – ponowne leczenie kanałowe zęba.

Ortodoncja

Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. W zależności od rodzaju wady oraz wieku Pacjenta stosujemy leczenie aparatami wyjmowanymi (ruchomymi) lub stałymi dopasowanymi do potrzeb Pacjentów.

Protetyka

Współpraca z profesjonalnymi protetykami umożliwia wykonanie uzupełnień funkcjonalnych, estetycznych z największą dokładnością. Wykonujemy pełny zakres prac protetycznych zarówno ruchomych (protezy akrylowe, szkieletowe) jak i stałych (korony, mosty oraz odbudowy protetyczne na implantach).

Implantologia

Ciągły postęp w dziedzinie stomatologii sprawia, że utrata naturalnego zęba nie stanowi już problemu. Dzięki współczesnym technikom chirurg stomatologiczny jest w stanie sprawnie uzupełnić brak zęba w postaci implantu, a następnie w części protetycznej odbudować brakujące uzębienie, co korzystnie wpływa na warunki zgryzowe, zdrowie i samopoczucie Pacjenta.

Chirurgia stomatologiczna

To dziedzina zajmująca się zarówno bardziej skomplikowanymi ekstrakcjami zębów znajdujących się w jamie ustnej jak również usuwaniem zatrzymanych w kości zębów trzecich trzonowych (ósemek), torbieli, zmian na błonie śluzowej czy resekcjach wierzchołków korzeni. Leczenie prowadzone przez chirurga szczękowo-twarzowego oraz ortodontę pozwala także na leczenie dużych wad szkieletowych w zakresie twarzoczaszki. 

Profesjonalna higienizacja

Na czym polega higienizacja?
To sekwencja procedur niezbędnych do zachowania zdrowego przyzębia czyli dziąseł i kości utrzymującej ząb w zębodole. Zabieg ten należy wykonywać co najmniej raz na pół roku lub częściej w przypadku zaleceń lekarza.

Zabieg składa się ze scalingu czyli usunięcia kamienia, piaskowania – czyszczenia osadów specjalnym piaskiem pod ciśnieniem z wodą oraz polerowaniu pastami. Na zębach, które nie są idealnie gładkie, proste, w ubytkach i pęknięciach szkliwa zanieczyszczenia gromadzą się znacznie szybciej. Kamień można odrywać mechanicznie, ostrymi narzędziami albo za pomocą ultradźwięków, które odbijają kamień od zęba. Po oczyszczeniu zęby zabezpiecza się preparatami z fluorem, co wzmacnia szkliwo i zmniejsza wrażliwość zębów

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów poprawia wygląd i uśmiech. Jest skuteczną metodą, nie uszkadzającą struktury zęba, przynoszącą efekt już po kilku nocach.

Stomatologia dziecięca

To dział stomatologii zajmujący się leczeniem najmłodszych. Wizyty adaptacyjne, które oferujemy w gabinecie umożliwiają bezstresowe wejście malucha w rutynę kontroli stomatologicznych. Ważne, aby zgłosić się na taka wizytę zanim dziecko będzie miało dolegliwości bólowe, by zminimalizować ryzyko powstania traumy i pokazać jak w przyszłości unikać powstawania nowych ubytków próchnicowych. W czasie wizyt dziecięcych udzielamy rodzicom porad higienizacyjnych, dietetycznych oraz prowadzimy leczenie dostosowane do potrzeb i możliwości młodego pacjenta.