NICI LIFTINGUJĄCE PDO

 

Jest to innowacyjna technika odmładzania twarzy, która oferuje zalety interwencji niechirurgicznej, ponieważ wymagany jest krótki okres rekonwalescencji. Materiał to biodegradowalne nici, które stosuje się w chirurgii już od dawna. Podczas zabiegu nici zostają wprowadzone w głębsze tkanki łączne. Przywierają do tkanki podskórnej i, jeśli są prawidłowo poprowadzone, naciągają skórę w żądanym kierunku. Dzięki temu tkanka podskórna i skóra zostają łagodnie rozciągnięte, a stan ten zostaje utrwalony po kilku dniach wskutek naturalnego przyrostu tkanki łącznej.

Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, a nici wchłaniają się po pewnym czasie zależnym od ich materiału. W każdej chwili można wprowadzać dodatkowe nici.

Przy ich użyciu można wykonać pełny lifting skóry twarzy, podbródka, szyi i dekoltu.

Korzyści :

      mniejszy stres niż w przypadku chirurgicznego liftingu twarzy

      brak widocznych blizn

      zazwyczaj bardzo szybkie gojenie

      krótki czas zabiegu (od ok. 30 do 60 minut)

      niskie ryzyko wystąpienia bolesności i stanów zapalnych

      wynik widoczny bezpośrednio po zabiegu

 

Na czym polega zabieg?

W miejscu zabiegu stosuje się miejscowe znieczulenie, a następnie do tkanek wprowadza się wchłanialną nić. Rodzaj i liczba wprowadzanych nici zostaje omówiona z pacjentem przed zabiegiem.

W przypadku nici liftingujących rekonwalescencja zależy od rodzaju użytego materiału. Nici rewitalizujące skórę pozwalają już następnego dnia po zabiegu funkcjonować normalnie. Po zastosowaniu nici liftujących pacjent potrzebuje około tygodnia na regenerację. Jeżeli wymaga tego sytuacja, po przeprowadzonej procedurze pacjent otrzymuje zarówno środki przeciwbólowe, jak i antybiotyki jako profilaktykę okołooperacyjną.

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce stymulacji i produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry.

Pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort mimiczny twarzy w okresie pierwszych kilku dni po zabiegu. Może to utrudniać uśmiechanie się. Pomimo, że zastosowanie nici chirurgicznych nie zalicza się do metod inwazyjnych, po zabiegu może wystąpić miejscowe swędzenie . Skóra w tym miejscu może być miękka, może wystąpić niewielki obrzęk . Aby zapobiec przemieszczaniu się nici, należy pamiętać, aby przez ok 7 dni od zabiegu ograniczyć mimikę twarzy, nie masować ani nie pocierać skóry, nie spać na twarzy, nie można podejmować intensywnego wysiłku fizycznego, rozmawiać zbyt długo lub nadwyrężać mięśni mimicznych twarzy.

Jak długo utrzymują się rezultaty zabiegu?

Zadaniem nici liftingujących jest poprawa wyglądu twarzy, między innymi poprzez pobudzenie komórek do produkcji substancji stanowiących naturalne rusztowanie skóry. Choć różnica widoczna jest już po zabiegu, na docelowy efekt należy poczekać około dwóch tygodni – przez ten czas stopniowo zwiększa się wytwarzanie kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Jednocześnie z rusztowaniem stworzonym z nici zaczynają działać również naturalne podpory. 

Średni czas utrzymywania się efektu pozabiegowego to okres około 1-1,5 roku.